FANDOM


ZWOJE ZGUBY Edit

Blask-czarnego-slonca-beksinski-kopia-wariacja (1)

[Coil of Banes]

Dwoma głównymi zagrożeniami Requiem są ogień i promienie słoneczne. Każda próba pokonania klątwy wampiryzmu musi liczyć się z pokonaniem tych dwóch przeszkód. Żadnemu wampirowi się to całkiem nie udało, jednakże Zwój Zguby jest dobrym początkiem.

Pierwszy  poziom: Pokonać czerwony lęk Edit

Postać dostaje +2 do testów na Szał sprowokowany ogniem i promieniami słonecznymi. Testy na Szał spowodowane innymi bodźcami rozpatrywane są normalnie.

Drugi poziom: Przezwyciężyć sen za dnia Edit

Za jeden Punkt Siły Woli postać jest w stanie pozostać obudzona przez cały dzień bez dodatkowych kar (jednak musi pamiętać o ochronie przed światłem słonecznym i o tym, że obudzenie następnej nocy nadal kosztuje jeden Punkt Krwi). Pula kostek podczas dnia jest ograniczona przez Człowieczeństwo [Humanity] Smoka.

Jeżeli Spokrewniony śni i jego sen zostaje zaburzony, ma dodatkowe trzy kostki do puli na obudzenie.

[LARP: Gracz ma dodatkową małą akcję, musi jednak pamiętać, że powinna obejmować działania, które jest w stanie wykonać za dnia]

Trzeci poziom: Zapomniany pocałunek słońca Edit

Promienie słoneczne o świcie i zmierzchu powodują u Smoka jedynie obrażenia obuchowe [bashing damage] a nie agrafki [aggraved damage]. Jednak gdy słońce całkiem wzejdzie powoduje normalne obrażenia. Należy pamiętać, że czas wschodu i zachodu słońca może być różny np. na plaży bądź szczycie góry, słońce może całkiem wzejść w przeciągu 5 minut i zachodzić dłużej (ok. 10 minut). W gęstym lesie bądź mieście słońce wschodzi dłużej (ok. 10 minut) a zachodzi szybko (ok. 5 minut).

Czwarty poziom: Śmiertelne oparzenia Edit

Ten poziom istnieje tylko w teorii. Ordo Dracul nie posiada konkretnych dowodów jego istnienia (albo przynajmniej nie zostało to rozpowszechnione całemu zgromadzeniu). To zależy od MG czy ta moc jest możliwa do uzyskania w grze.

Ogień i promienie słoneczne* powodują śmiertelne obrażenia [lethal damage] a nie agrafki Smokom. Przy czym Spokrewnieni z Odpornością [Resilience] nie są w stanie ich bardziej zdegradować przez tą dyscyplinę.

[*Zmodyfikowano oryginał za zgodą MG]