FANDOM


To nie prośba, to rozkaz!

Wprowadzenie Edit

Ventrue to elita wśród Spokrewnionych. A przynajmniej sami się za takich uważają. Bezlitośni, pewni siebie i przede wszystkim rządni władzy. Tak jak pewnym jest, że po dniu nastaje noc tak oczywiste jest dążenie Ventru do bycia na szczycie. W całej swej historii klan zawsze łaknął potęgi w każdej formie dostępnej pośród śmiertelników. Zawsze też posiadał odpowiednią siłę by po nią sięgnąć. I choć można gardzić Ventrue za arogancje i władczy styl bycia, to jednak tylko głupi Spokrewniony zlekceważy ich moc. Swoimi działaniami zasłużyli sobie na przydomek Lordowie, którym chętnie się posługują.

Sukces klanu płynie niejako z samej natury ich krwi. Ci Spokrewnieni niemal instynktownie uczą się władać myślami innych. Ich władza nad pomniejszymi zwierzętami sięga jeszcze czasów, kiedy Lord był panem zarówno ludzi, jak i bestii. Chociaż Ventrue nie ćwiczą zwykle sztuk walki, często bardzo trudno ich zabić. Uważają swoje nadprzyrodzone dary jedynie za narzędzie zdobycia prawdziwej władzy - potęgi pieniądza, własności, dóbr korporacyjnych, kontraktów politycznych, rangi w społeczności Spokrewnionych i w każdej warstwie społecznej wielu śmiertelników gotowych lizać im buty.

To co wie każdy Ventrue, często jeszcze przed dniem swego Przemienienia, to fakt, że są dwa rodzaje istot – rządzący i rządzeni. Cały sęk tkwi w tym by zaliczać się do grona tych pierwszych. Klan odwołuje się do postrzegania wampira jako naturalnego władcy, stojącego, dosłownie, na szczycie łańcucha pokarmowego społeczeństwa. I tak jak wiele jest form sprawowania władzy, tak wielu różnych Lordów znajdzie się w klanie. Kiedyś wywodzili się z rodów senatorskich i szlachty, następnie przekształcani byli bankierzy i magnaci finansowi. Później przyszedł czas na polityków, biznesmenów i szefów mafii. Obecnie starsi Ventrue zaczęli rozpatrywać atuty, jakie niesie ze sobą przeistaczanie naukowców, inżynierów i geniuszy komputerowych. Nieważne, w której warstwie społeczeństwa można znaleźć potęgę - Ventrue potrafią ją wykorzystać, jeszcze zanim inni Spokrewnieni w ogóle dowiedzą się o jej istnieniu.

Zgromadzenie Edit

Dla wielu nie ma różnicy między Invictusem a Ventrue, co jest błędem. Faktem jest jednak, iż Lordowie bardzo szybko stają się ważnymi osobami w tym właśnie zgromadzeniu. Dlatego też jest to częsty, niemal naturalny wybór. Ci jednak, którzy pożądają władzy w innym jej aspekcie wstępują do Ordo Dracul. Wampiry z klanu Ventrue spotkać też można w Lancea Sanctum oraz Kręgu Wiedźmy w zależności od wyznawanych dogmatów. Niepokorni, często młodzi, Lordowie wybierają Kartian a niektórzy pozostają niezależni. Gdzie by się nie znaleźli Ventrue i tak dążą do podporządkowania sobie zarówno zgromadzenia jak i całego lokalnego społeczeństwa.

Cechy charakterystyczne Edit

Wygląd Ventrue to częste połączenie elegancji z tradycjonalizmem. Modne są garnitury, garsonki, żakiety czy suknie. Całości dopełnia stylowa biżuteria. Nawet buntownicy ubierają się stylowo i z klasą nosząc swoje odzienie niczym mundur.  Lord otacza się innymi wyznacznikami bogactwa i swojego statusu - od wielkiego, drogiego samochodu w garażu, po piwnicę pełną starych win, których nigdy już nie skosztuje.

Podobnie sytuacja wygląda ze schronieniem wampira.  Ventrue wybierają sobie schronienia tak, by oddawały ich bogactwo i władzę. Wielu Lordów zamieszkuje dworki i posiadłości ziemskie. Niewielu godzi się na coś mniejszego niż dom lub mieszkanie na poddaszu (oczywiście z roletami). Co ważne wielką hańbą byłoby, gdyby Lord odmówił pobratymcowi gościny lub gdyby jego schronienie nie zapewniło gościowi odpowiednich warunków. Dlatego roztropni Ventrue przygotowują swoje schronienia tak, by mogły swobodnie pomieścić kilku gości.

Lordowie wywodzą się zwykle z pośród profesjonalistów i śmietanki towarzyskiej. Wraz z pojawianiem się nowych zawodów i nowych form władzy, Ventrue włączają je do klanu. Na przykład, rozwój przemysłu komputerowego spowodował napływ dzieci z sektora technicznego.

Ventrue najbardziej cenią społeczne Atrybuty i Umiejętności - cechy potrzebne przywódcom, chociaż cenią sobie również Atrybuty Umysłowe oraz Umiejętności, takie jak Polityka czy Wykształcenie. Klan szczyci się wieloma Atutami Społecznymi, takimi jak Zasoby, Kontakty czy Status. Większość Lordów za życia posiadała ogromne społeczne wpływy, po śmierci natomiast zyskuje ich jeszcze więcej.

Bonusowe atrybuty Edit

Prezencja lub Determinacja

Dyscypliny Edit

Animalizm, Dominacja, Odporność

Ułomności Edit

Ten kto kroczy na szczyt nie ma miejsca dla przyjaciół. Są tylko nieujawnieni wrogowie. Każdy Ventrue rozumie to doskonale. Niekiedy jednak wpędza to wampira w paranoje i obsesje. Ciągłe sprawowanie władzy i niepowstrzymana rządza jej zatrzymania również wykrzywia spojrzenie Lorda na świat. Ventrue żyjąc w ciągłym psychicznym napięciu balansują na cienkiej linii między rzeczywistością a otchłanią szaleństwa. Oznacza to, iż są bardziej podatne na popadnięcie w chorobę psychiczną niż inni Spokrewnieni.

Więzi Klanowe Edit

Lordowie śledzą więzy krwi i obowiązki poprzez sieć rozciągającą się na całe pokolenia, linie krwi i kontynenty. Szanowany Ventrue zna przodków innych Lordów, ich sprzymierzeńców, wrogów, tych, którym oni winni są przysługę i tych, którzy winni są przysługę im (chociaż taka informacja od stu lat może już być nieważna). Dwóch Ventrue często porównuje swoich przodków i znajomych już przy pierwszym spotkaniu. Tak określają swoje związki i swój status wewnątrz klanu.

Ventrue również bardzo poważnie traktują funkcje klanowe. Knuci i Pryskusi Ventrue oraz inni klanowi przywódcy starają się zwykle urządzać comiesięczne spotkania dla członków klanu, bez względu na ich zgromadzenia. Lordowie korzystają z tych spotkań, by przechwalać się, mierzyć konkurencję, dobijać targów i drwić z członków klanu, którzy nie mają wystarczająco rozbudowanych ambicji. W końcu Ventrue cieszą się reputacją twardych władców i żaden z nich nie pozwoli innym Spokrewnionym uznać, że mięknie.

Korzyści wynikające z dominacji w mieście Edit

Pryskus Ventrue może użyć swojej oczywistej władzy aby zmienić głos innego Pryskusa, tak samo może postąpić primogen Ventrue na spotkaniach rady Primogen. Odmowa wstrzymania głosu jest nie do pomyślenia (jest również grzechem przeciwko miastu na poziomie ***). Tej możliwości można użyć jednorazowo wobec każdego Spokrewnionego na spotkaniu.

Książę, Pryskus i Primogen Ventrue są chronieni przed politycznymi zakusami przeciwników. W ciągu miesiąca Harpia może usunąć każdemu maksymalnie jedną kropkę statusu.

Wszystkie Zasoby Ventrue są tak skutecznie zarządzane, że próby zmniejszenia ich przez inne postacie automatycznie kończą się porażką.