FANDOM


Wszystko co naturalne dla Shadow jest zbudowanie z efemerycznego ducha i wszystkie duchy są tam żywe. Jest to miejsce wspominane w wierzeniach szamańskich i zwierzęcych, gdzie duchy rodzą się i prosperują. W ciągłej ewolucji te „naturae” jak magowie je nazywają, aby łatwiej odróżnić je od duchów należących do innych krain, prezentują idee ewolucji opartą na przetrwaniu najsilniejszych. Jest to nieokiełznana kraina, dzicz duchów.

Kiedy mag przekracza Gauntlet na stronę duchową jego fizyczne ciało zostaje zastąpione ciałem stworzonym z ephemery, zostaje on złapany w tym samym konflikcie ewolucji, który znoszą wszystkie inne duchy. Duchy wykorzystają każdą pomyłkę, czasami atakując z zaskoczenia. Jeśli mag nie jest biegły w arkanie Ducha, to każdego ducha może uznać za wrogiego, biorąc pod uwagę odpowiednie okoliczności. Mag z familiarem posiada chociaż jednego sojusznika, ale jest to niewielki komfort. Ci pomocnicy mogą pomóc odkryć intencje napotkanych duchów i poprowadzić maga przez dziką krainą, ale nadal musza oni walczyć o swoje życie. Wilkołaki również świetnie znają to miejsce jako, że są istotami zarówno ciała jak i ducha, będącymi w stanie przemieszczać się pomiędzy dwoma światami na życzenie. Ich ścieżki często przecinają się z tymi magów, którzy krążą tam, gdzie nie są przez nich mile widziani

Laicy twierdzą, że ta kraina jest duchowym odzwierciedleniem świata materialnego. Spirytualiści odpowiadają, że to świat materialny jest odbiciem, a nazwa „Shadow” jest błędna, ponieważ to właśnie ta kraina pokazuje rzeczy takimi jakim są – to świat ludzi jest kłamstwem. Kiedy mag dociera do Shadow widzi swoje poprzednie materialne otoczenie odwzorowanie nie do końca takim jakim było, ale takim jakim powinno być. Wkrocz do tej krainy z parku, a zobaczysz trawę i drzewa jakimi były tysiąc lat temu. Jeśli znajdziesz drogę przez biurowiec albo parking możesz skończyć w sterylnym, nieprzyjaznym miejscu, gdzie rośliny uwięzione pod asfaltem walczą, aby wydostać się na słońce. Medytuj na miejscu zbrodni, a może poznasz prawdziwe formy zła.