FANDOM


WPROWADZENIE Edit

Klątwa potępionych ma wiele obliczy ale to Nosferatu są najbardziej przerażający i wzbudzają strach i niechęć nawet wśród Spokrewnionych. Przemiana dotyka ich okrutnie w sposób fizyczny a także psychiczny.

Przemierzają miejsca gdzie inni się nie zapuszczają a ich niewiarygodne moce ukrywania się, nadnaturalnej siły i odkrywania koszmarów sprawiają że pozostali Spokrewnieni nie wchodzą im w drogę i szanują ich odmienność. Nosferatu są klanem, z którym liczy się każdy, każdy kto chce poznać sekrety i wiedzą niedostępną innym.

Wielu Nosferatu ukrywa swą samotność i urazę, szydzą z tych pięknych ludzkich wampirów i ich głupich politycznych gierek.Ta izolacja klanu tworzy wewnątrz silne więzi rodzinne i wszystkim z zewnątrz wydaję się że Nosferatu to jedna wielka sieć powiązań. Oczywiście po prawdzie tak do końca nie jest gdyż tak jak inni sprzeczają się i rywalizują lecz gdy napotykają zewnętrzne zagrożenie zwierają szeregi i wspólnie radzą sobie z tym

Ta odmienność i niemożność wtopienia się w społeczeństwo powoduje iż Nosferatu wybierają sobie na siedziby dziwne miejsca. Niektórzy mają schronienia w wielkich kanałach, zamieniając je w istne labirynty ukrytego, podziemnego świata. Inni czają się na cmentarzach gdzie dzielą krypty wraz z ich umarłymi gospodarzami.Opuszczone domy, które dostarczają przerażających opowieści okolicznym mieszkańcom, piwnice i pomieszczenia użytkowe do, których nikt się nie zapuszcza  to również ulubione miejsce schronienia Nosferatu. Tradycja głosi iż każdy Nosferatu jest mile widziany dopóki nie dostarczy swym współklanowcom powodu do wygnania. „Strachy” bo taki przydomek właśnie noszą Nosferatu , poprzez właśnie ostracyzm społeczny stali się wyjątkowi w swym zachowaniu. Jak wcześniej wspominałem niektórzy gloryfikują swą samotność ale są też i tacy którzy stali się wręcz wzorem kultury i manier aby zrekompensować niepokojące innych oblicze. W wyniku tego są Strachy które znakomicie odnajdują się w politycznych gierkach z innymi Spokrewnionymi.

Nosferatu znani są z tego że posiadają informacje, wygodne dla jednych a wręcz zabójcze dla drugich i to nie tylko dzięki swym nadnaturalnym mocą ale też z powodu tego że starsi Nosferatu to strażnicy starożytnej wiedzy której innej klany mogą pozazdrościć.Tak jak inni wymieniają się przysługami tak Strachy handlują wiedzą i jeśli czegoś jeszcze nie wiedzą to mogą to wydobyć z innych poprzez zastraszanie psychiczne i fizyczne. I właśnie w tym terrorze Nosferatu są zbyt cenni, zbyt niebezpieczni aby ich ignorować. Poza tym, nigdy nie wiesz kiedy przerażający Strach zdradzi twe tajemnice wrogowi lub co gorsza ilu z nich czai się w zasadzce.

Zgromadzenia: Edit

Nosferatu spotkasz wszędzie. Invictus przyjmuje ich jako przestępców, informatorów i żołnierzy. Ci którzy przyłączyli się do nich mają skłonność do ekstremów: od łaskawych władców, pamiętających jak to jest być uciskanym aż do bezwzględnych tyranów uciskających tych, którzy chcą się wybić.Strachy które chcą zrozumieć ścieżki Boga oraz czują, że muszą odkupić swe grzechy, swoje wrota otwiera przed nimi Lancea Sanctum.Część Nosferatu znajduje miejsce wśród Ordo Dracul gdzie swoją niepokojącą naturą szybko zdobywają wysokie pozycje w Zgromadzeniu. Kartianie są dla tych którzy poszukują tolerancji i chcą być usłyszani bez względu na to z jakiego klanu są. Ci Nosferatu którzy cierpią pod ciężarem swej klątwy często znajdują pocieszenie wśród nauk Kręgu Wiedźm. Niezrzeszeni Nosferatu, którzy zaakceptowali swą przerażającą naturą kroczą odważnie poprzez świat, który drży w posadach gdy przechodzą. Ale czasem po prostu chcą uciec niezwiązani z nikim.

Wygląd: Edit

Każdy Nosferatu jest inny lecz można zauważyć pewne cechy wspólne dla „rodzin”. Bezbarwna matowa skóra, rozwarte szczęki, zniekształcone czaszki, odór prosto z grobu, wyłupiaste oczy z dziwnym spojrzeniem, poskręcane dłonie oraz otaczająca ich aura strachu to tylko niektóre przykłady. Nie każdy Strach jest zdeformowany i nawet większość nie jest lecz czujesz przy nich obcość, irracjonalne przerażenie i wiesz że nie potrafiłbyś przebywać długo w ich towarzystwie. Poza tym zapach przepełniony zgnilizną, chłodem i ciemność sprawia iż wiesz że masz do czynienia z jednym z nich.


Schronienia:
Edit

Większość Nosferatu wybiera miejsca odosobnione, daleko od ludzi takie jak:opuszczone magazyny, cmentarze, piwnice oraz przede wszystkim osławione kanały i podziemia.Powiadają iż niektórzy Nosferatu porzucili tradycyjny wizerunek i schronienie ma burdelach i wielkich posiadłościach czyli tam gdzie mogą pławić się w luksusie lecz nadal może liczyć na swą prywatność.


Kandydaci do klanu:
Edit

Nosferatu dzielą się swą klątwą zazwyczaj z wyrzutkami społecznymi takimi jak bezdomni, chorzy umysłowo i kryminaliści. Używają przemiany jako karę, zemstę lub pokutę za grzechy dla kandydata. Aby ofiara przeżyła przemianę – co nie zawsze się udaje- Strachy wyszukują osób, których silny charakter pozwoli na poradzenie sobie z nowym stanem.Bardzo rzadko się zdarza aby Nosferatu przemienił kogoś z miłości ale są opowieści o złamanych sercach Stracha który chciał podarować swój dar umiłowanej aby przekonać się iż rzeczywistość jest brutalna i nie każdy jest gotowy na poznanie prawdziwej klątwy Nosferatu

Organizacja: Edit

Nosferatu są słabo zorganizowani formalne ale zwierają szeregi w obliczu zewnętrznego zagrożenia. Klan jest niemal plemienny z pewnego rodzaju „rodzinami” które trzymają się razem i ostrzegają. Hierarchia klanu opiera się bardziej na wieku i aktualnych zasługach.

Kreacja postaci: Edit

Fizyczne i umysłowe atrybuty są bardziej przydatne większości Strachów niż Społeczne. Nosferatu bardzo często korzystają z takich umiejętności jak: Ukrywanie się i Prztrwanie. Jeśli chcesz zagrać postacią z wysoką Mocą Krwi to pamiętaj że uniemożliwi Ci to pożywianie się na zwierzętach a to może zaważyć na twym Requiem. Jako że Nosferatu nie są społecznymi typami to niektóre z atutów takich jak Kontakty jest bardzo pomocne w zdobywaniu informacji.


Ulubione Atrybuty: Edit

Opanowanie lub Siła

Dyscypliny klanowe: Edit

Koszmar, Niewidzialność, Wigor

Słabość klanowa: Edit

Wszyscy Nosferatu wzbudzają dyskomfort w osobach wokół nich, bez względu na to czy ich wygląd jest zdeformowany, dlatego też ta aura powoduje że pula podstawowa bazująca na Charyzmie lub Oddziaływaniu w sytuacjach społecznych nie uwzględnia reguły przerzutu 10. Poza tym każda 1 która się pojawi niweluje jeden sukces w takich rzutach. Ta słabość jednak nie liczy się w sytuacjach kiedy opieramy swe działania na Zastraszaniu lub Opanowaniu.