FANDOM


Mona Liza Edit

Herold Konsylium Miasta Rzeszowa

Mona

Nekromantka, Dealer Kabały Acid Candies

Podstawowe informacje Edit

Data urodzenia: maj 1986 roku, jako drugie dziecko swych rodziców.

Miejsce urodzenia: Kraków

Wyznanie: Buddyzm

Motto życiowe: "Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie"

Notka biograficzna: Pochodzi z miasta Krakowa, podobnie jak cała jej rodzina.

Ojciec był lekarzem internistą, zaś matka wykładała na ASP i miała duszę artystyczną. Dziadkowi zaś mieli domek i niewielką działkę w miejscowości pod Krakowem, gdzie wraz ze starszym bratem jeździła na wakacje, a z nich najlepiej pamięta sad z czereśniami i huśtawkę, którą dla niej zrobił dziadek. Babcia zaś piekła najlepszą szarlotkę na świecie. Byli to dziadkowie od strony ojca, gdyż ci od strony matki nie żyli. Zginęli w wypadku samochodowym. Z rodzicami mieszkała w centrum Krakowa, w jednej z kamienic, zaś dom nie wyglądał jak typowy dom klasy średniej. Połączenie lekarza z pasja podróżniczą oraz artystki, która swym roztrzepaniem i radością życia ocieplała dom, dawało efekt niezwykle oryginalny i nietypowy.

09.2005 - 10.2010 roku - uczęszczała na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończyła studia jako Artysta Rysownik.

11.2010 - 04. 2016 roku - pracowała dla Ministerstwa Kultury i Sztuki w Pałacu Sztuki w Krakowie, jako Marszand, zajmując się odzyskiwaniem zrabowanych dzieł kultury Polskiej w czasie Potopu Szwedzkiego oraz okupacji wojnnych XX wieku.

04.2016 - teraz - pracuje dla Ministerstwa Kultury i Sztuki w Rzeszowie posiadając własną galerię w centrum miasta, która promuje młodych artystów.

Miejsce obecnego zamieszkania: Rzeszów

Magiem jest od grudnia 2015 roku.    

Pełnione funkcje Edit

Herold Konsylium Miasta Rzeszowa [03.2016 - teraz]: Do jej obowiązków należy przekazywanie Magom ustaleń Konsylium oraz obwieszczeń samego Hierarchy. Jednocześnie jest odpowiedzialna za kontakty dyplomatyczne pomiędzy Magami oraz Spokrewnionymi i innymi organami oraz instytucjami.

Poglądy i opinie Edit

1)Aby demokracja, która z natury nie lubi elit nie zniszczyła kultury, w zasięgu ludzkiego wzroku musi istnieć wzór człowieka kulturalnego i musi panować opinia, że właśnie takim człowiekiem z jakiś przyczyn warto być. Magia zaś jest sztuką tworzenia i zmieniania rzeczywistości. Umiejętnością kreowania, która we wprawnych rękach może przyczynić się do stworzenia kultury.

2)Nawet kiedy umrzemy, prawdopodobnie nie otrzymamy odpowiedzi na pytanie, dlaczego i po co właściwie żyliśmy.

3)Wszyscy obłudnie gardzimy pieniędzmi, lecz każdy z nas wie, że jest to mierzawa, z której wyrasta wolność osobista, nauka, sztuka, a nawet idealna miłość.

4)Czasem dobrym traktatem można zdobyć więcej niż wojną. A kiedy lepiej podpisać traktat, jak nie wtedy, gdy za piórem i pergaminem stoją tysiące żołnierzy?

5)Sumienie jest ceną, jaką płaci się za moralność, a moralność to cena płacona za cywilizację.