FANDOM


[ 3 ]   Holistic Awareness - Holistyczna Świadomość  ( World Of Darkness -- Page 109 ) Edit

Efekt: Twoja postać jest wprawiona w sztuce uleczania całego ciała, promowania zdrowia i odnowy poprzez utrzymywania całej fizjologii zbalansowanej i trwałej. Skutek jest taki, że jest w stanie leczyć choroby i pewne urazy (te nie wymagające operacji, oraz te, które odniosły obrażenia Bashing ( od Uderzeń) lub Lethal (Śmiertelne), ale nie Aggravated (Nadnaturalne)) za pomocą zbioru naturalnych środków, niż uciekania się do lekarza czy szpitala. Wykonaj rzut Intelligence + Medicine na dzień, kiedy twoja postać spędza godzinę zajmując się pacjentem. Jeśli rzut się powiedzie, czas dochodzenia do siebie pacjenta tego dnia jest zmniejszony o połowę. Najgorsze urazy muszą być leczone pierwsze. Więc jeśli otrzymał Śmiertelną raną i rzut jest sukcesem, ta rana goi się dzień zamiast dwóch. Jeśli pacjent ucierpiał tylko obrażenia od uderzeń, wszystkie rany leczą się w zwyczajne minuty (jakieś 8 minut, na każdą ranę).


Dramatyczne niepowodzenie: Twoja postać wystawia błędną diagnozę, albo źle zajmuje się problemem, sprawiając, że się pogorsza. Pacjent nie leczy się szybciej (czas pozostaje ten sam). Natomiast, otrzymuje on dodatkowy punkt obrażeń od Uderzeń (bashing). Twoja postać, nie może znowu próbować leczyć jego aktualnych urazów.

Niepowodzenie: Leczenie nie ma efektu, czasy leczenia pozostają te same do ran od Uderzeń lub pojedynczych ran Śmiertelnych. Jeśli Storyteller zezwoli, twoja postać może spróbować ponownie tego dnia. Jeśli wciąż nie będzie sukcesu, rany muszą leczone naturalnie zanim będzie można podjąć kolejną próbę. Zatem, jeśli rzut nie będzie udany, żeby uleczyć rany Śmiertelne, ta rana musi zagoić się naturalnie w ciągu dwóch dni zanim twoja postać będzie mogła próbować wyleczyć kolejną Śmiertelną ranę.


Sukces: Twoje leczenie jest satysfakcjonujące, czas gojenia się ran tego dnia jest zmiejszony o połowę.


Wyjątkowy Sukces: Pacjent reaguje wybitnie dobrze na leczenie. Możesz całkowicie pominąć jutrzejszy rzut. Jest on automatycznym sukcesem. W tym wypadku, dwie Śmiertelne rany mogą być wyleczone w przeciągu dwóch dni.


Zalecany Ekwipunek: Leki holistyczne  (+1), podręcznik leczącego dotyku (+1), jedzenie i napoje oczyszczające ciało (+1).

Możliwe kary: Brak lekarstw (-1 to -4), głośnie otoczenie (-1), nadchodzące zagrożenie (-3), improwizowany sprzęt (-1).