FANDOM


Podróż poza Twilight w Shadow jest krokiem tylko dla najbardziej odważnych lub bezmyślnym zachowaniem. Mistyczna bariera odgradza świat materialny od tego drugiego, nazywana Gauntlet. Uczniowie Ducha są w stanie ją przekroczyć tworzą „Drogę Duchów”, a adepci Ducha mogą ją przekroczyć bez potrzeby bramy. Odbiór przekroczenia tej bariery rzadko jest taki sam. Dla niektórych jest to jak odsunięcie na bok aksamitnej kurtyny, która zasłania scenę teatru. Dla innych może to być jak przeskoczenie przez wodospad, albo w porywisty wiatr.

W niektórych miejscach bariera pomiędzy światami jest mocna albo słaba. Może być słaba na cmentarzu znanym jako nawiedzony albo na szczycie góry w wierzeniach uznawanej jako dom potężnego ducha. W niektórych przypadkach Gauntlet nie istnieje wcale. Nazywane są one Skrajami/Brzegami (ang. Verges) i rzadko utrzymują się długo. Mogą pojawiać się o konkretnej porze roku tylko na godzinę, znikając potem aż do następnego roku. Adepci Ducha mogą stworzyć Skraje przy pomocy magii. Siła bariery wpływa na próby jej przekroczenia, im jest silniejsza tym jest to trudniejsze.

Każda materialna rzeczy, która przekracza Gauntlet automatycznie zamieniana jest na ephemerę, duchowy odpowiednik materii. Powrót do fizycznego świata przywraca rzeczy do właściwego stanu – materii. Oczywiście, jeśli podróżnik nigdy nie był nigdy fizyczny (jak w przypadku duchów) to musi pozostać z stanie efemerycznym w Twilight. Jedynym sposobem ominięcie tego jest użycie mocy pozwalających przybyszowy na zmaterializowanie się po drugiej stronie bariery.